Vaše trávicí obtíže

Stav vašeho trávení má velký dopad na to, jak se cítíte každý den. Pokud máte nepříjemné trávicí obtíže, neignorujte je.

Lidé trpící nepříjemnými trávícími poruchami

Trávicí systém

Trávicí systém je důležitou součástí lidského těla. Jedná se o skupinu orgánů, které společně pracují na tom, aby tělo mohlo přijímat živiny, vitamíny, minerály a vodu, a přeměňují potravu v energii. Trávicí systém se také zbavuje odpadu, který váš organismus nevyužije.

Věděli jste ale, že je trávicí systém spojený také s dalšími orgány včetně mozku? Všechny jsou propojené v tzv. "osa střevo - mozek". To znamená, že stav vašich střev a ostatních orgánů trávicí soustavy má vliv na váš celkový dobrý pocit a mimo jiné i na váš imunitní systém.

komplexnost trávicího systému

Čím lidé trpí?

Pokud máte nepříjemné trávicí obtíže, nejste zdaleka sami. Stále více lidí trpí obtížemi, mezi které patří bolesti břicha, křeče, pocity plnosti, těžkost, nafouklé břicho, nadýmání a nevolnost. Životní styl se mění a na vině mohou být stres či nevhodné stravovací návyky.

I v případě, že vaše trávicí obtíže nejsou závažného charakteru, mohou být stresující a nepříjemné - zejména, pokud trvají po delší dobu. Jednotlivé potíže spolu často navzájem souvisejí a lidé pak trpí několika symptomy najednou. Není proto divu, že hledají účinnou úlevu.

Příčiny nejsou vždy známé

Zjistit příčinu konkrétního trávicího problému může být složité. Pravdou je, že ne všechny příčiny byly dosud objasněny. Víme však, že svou roli mohou hrát jak dědičnost, tak vnější faktory, stres, emoční napětí, změny stravovacích návyků nebo také užívání některých léčivých přípravků.

Některé funkční poruchy trávicího traktu jsou spojeny s trávicími potížemi:

  • Svaly trávicích orgánů, které se pohybují příliš rychle, nebo příliš pomalu
  • Zánět
  • Zvýšená tvorba plynů

Pokud dlouhodobě trpíte větším množstvím trávicích potíží, poraďte se o vhodné léčbě se svým lékařem.

Existuje lék?

U mnoha lidí se trávicí obtíže objevují opakovaně. Léčba se v těchto případech soustřeďuje na eliminaci nebo snížení intenzity příznaků. Pacienti se mohou opět věnovat každodenním záležitostem a obnovit tak kvalitu svého života.

Je důležité vědět, že jednotlivé potíže spolu často navzájem souvisejí a lidé pak trpí několika symptomy najednou. Není proto divu, že hledají účinnou úlevu. Tu mohou nalézt také v Iberogastu, který díky svému komplexnímu působení přináší úlevu od celé řady příznaků.

Nepříjemná bolest břicha a žaludeční křeče

Kliknutím na symptomy trávicích obtíží se dozvíte, co s nimi můžete dělat

Důvěřují mu
lékaři i pacienti

Iberogast a natural and effective treatment of multiple digestive symptoms

Iberogast je účinným pomocníkem pro léčbu různých trávicích obtíží. Důvěřují mu miliony pacientů na celém světě již více než 55 let.

ZJISTĚTE VÍCE

Síla přírody

Iberogast je přírodní a efektivní léčba pro více symptomů trávicích obtíží

Iberogast využívá sílu devíti bylinných výtažků. Každá z pečlivě vybraných léčivých bylin v Iberogastu má zvláštní aktivní složky, které působí na různé příčiny trávicích obtíží. Léčivé byliny společně působí na různorodé projevy trávících obtíží a Iberogast díky nim poskytuje multisymptomatickou úlevu.

ZJISTĚTE VÍCE

icon-pharmacy ČTĚTE PEČLIVĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI. Iberogast je VOLNĚ PRODEJNÝ LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK K VNITŘNÍMU UŽITÍ. IBEROGAST JE SLOŽENÝ Z KAPALNÝCH EXTRAKTŮ RŮZNÝCH ČÁSTÍ BYLIN.

Volně prodejné přípravky společnosti Bayer