Iberogast slaví úspěch více než 55 let

Kombinace 9 léčivých bylin, které jsou obsaženy v Iberogastu, byla prozkoumána a vyvinuta koncem 50. let minulého století, ve společnosti s názvem Steigerwald. Od té doby Iberogast pomáhá lidem a poskytuje účinnou úlevu od trávicích symptomů.

Využití vědy ke zlepšení života

Iberogast již více než 55 let pomáhá lidem s trávicími problémy a má trvalé místo v mnoha domácnostech.

Díky unikátní kombinaci devíti různých bylin pomohl Iberogast generacím lidí s různými druhy gastrointestinálních obtíží. Sílu devíti léčivých bylin obsažených v Iberogastu jsme však mohli skutečně pochopit jen díky intenzivnímu výzkumu.

Dnes je Iberogast k dostání ve 25 různých zemích po celém světě a od roku 2013 ho vlastní společnost Bayer. Původně byl Iberogast vyvinut německou společností Steigerwald sídlící v Darmstadtu.

Bayer má rozsáhlé farmaceutické zkušenosti a vyrábí účinné a vysoce kvalitní léčivé přípravky. Při výrobě Iberogastu využívá Bayer stejně přísné výrobní a kvalitativní standardy jako při výrobě všech svých přípravků. Tento přístup v kombinaci se silou přírody z Iberogastu dělá kvalitní a účinné řešení.

Více než 55 let Iberogastu

Až po desetiletích se díky intenzivnímu výzkumu zjistilo, jaké účinky skrývá kombinace devíti léčivých rostlin.

Historická stará balení Iberogast v 60. letech

1960

Zrození Iberogastu

Kombinace 9 léčivých bylin, které jsou obsaženy v Iberogastu, byla prozkoumána a vyvinuta koncem 50. let minulého stolení, v německé společnosti Steigerwald. Iberogast vznikl počátkem 60. let minulého století. Výrobci využili existující rozsáhlé znalosti léčivých bylin - a dále je rozšiřovali, aby nalezli správné složení a směšovací poměr devíti vybraných bylin. Byly stanoveny standardy a kontroly kvality a byly určeny standardy pro budoucí výrobu. Zpočátku byl Iberogast vyráběn ručně, od extrahování a míchání k plnění a balení. Byl to velice náročný proces.

Historická stará balení Iberogast v 70. letech

70. léta

Rozšíření produkce

Vědecký výzkum Iberogastu pokračoval i nadále. V 70. letech bylo cílem zefektivnit výrobní proces Iberogastu a rozšířit výrobu tak, aby z léku mohlo mít prospěch více lidí. Bylo rovněž vyvíjeno úsilí, aby se o Iberogastu dozvědělo více lékařů.

Historická stará balení Iberogast v 80. letech

80. léta

Byl objeven účinek dvojitého působení

V roce 1986 byla objevena jedna z hlavních vlastností Iberogastu: jeho tzv. duální efekt. Duální efekt znamená, že Iberogast působí na svalovinu střeva prokineticky i spasmolyticky - podporuje její napětí a zároveň uvolňuje křeče. Tento účinek pomáhá ulevit od celé řady trávicích obtíží. Tento objev vedl k řadě nových výzkumných činností a důležitých publikací. Od poloviny 80. let byl proveden další výzkum, který prokázal bezpečnost Iberogastu a jeho dobrou snášenlivost.

Historická stará balení Iberogast v 90. letech

90. léta

Byl objeven účinek působení na více symptomů najednou

V polovině 90. let byly prozkoumány jednotlivé účinky působení Iberogastu. To vedlo k objevení působení na více symptomů najednou. Každý z extraktů z devíti zvlášť vybraných bylin v Iberogastu má vlastní léčivé látky, které působí na různé příčiny trávicích problémů. Komplex těchto účinků pak přináší tzv. multisymptomatickou úlevu. Efektivita léčby byla dále prozkoumána dle nových mezinárodních směrnic, které byly zavedeny.

Historická stará balení Iberogast ve 20. století

2000 -

Výzkum pokračuje

Nové tisíciletí přineslo čerstvé objevy. Roku 2003 objevil nový výzkum schopnost Iberogastu účinkovat na různé specifické oblasti trávicího ústrojí: umí uvolnit fundus v horní části žaludku a stimulovat antrum v dolní části. Širší vědecká komunita projevila okamžitě zájem o tento převratný objev. Následovaly další studie: roku 2006 byl potvrzen protizánětlivý účinek Iberogastu a jeho účinek proti poruchám motility ve střevech.

Historická stará balení Iberogast od roku 2010

2010 -

Od síly k síle

Úspěch Iberogastu pokračuje dodnes. Je dobře snášen, díky čemuž je velice populární u pacientů všeho věku ve více než 25 zemích na celém světe. Výzkum Iberogastu také pokračuje. Nyní patří mezi nejlépe zdokumentované léčivé bylinné přípravky na gastrointestinální poruchy na světě.

2013

Bayer kupuje společnost Steigerwald

Roku 2013 společnost Bayer koupila německou společnost Steigerwald, která vytvořila Iberogast. Iberogast se stal součástí portfolia značek Bayer, mohl tak začít čerpat výhody globálních zkušeností v oblasti farmaceutických preparátů. Při výrobě Iberogastu Bayer používá stejně přísné výrobní a kvalitativní standardy jako u všech svých léčivých přípravků. Bayer zpřístupňuje tento tento kvalitní a účinný přípravek mnoha dalším pacientům na celém světě.

icon-pharmacy ČTĚTE PEČLIVĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI. Iberogast je VOLNĚ PRODEJNÝ LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK K VNITŘNÍMU UŽITÍ. IBEROGAST JE SLOŽENÝ Z KAPALNÝCH EXTRAKTŮ RŮZNÝCH ČÁSTÍ BYLIN.

Volně prodejné přípravky společnosti Bayer