Často kladené otázky ohledně Iberogastu

Využívá sílu přírody, obsahuje výtažky z 9 léčivých bylin. Účinné, klinicky prokázané řešení.

Otázky na žaludeční problémy
 • Kapalná forma Iberogastu skýtá několik výhodných vlastností:

  • Dospělé a dětské dávkování se liší a kapalný roztok velice usnadňuje správné dávkování.
  • Děti a starší osoby často dávají přednost užívání kapalných přípravků.
  • Tělo vstřebává kapalné přípravky rychleji a snadněji. Tekuté skupenství Iberogastu je zásadní také pro nástup účinku.
 • Léčivé látky z devíti bylin jsou v Iberogastu obsaženy v podobě tekutých lihových extraktů, které se mohou dobře vstřebat.

  Je důležité pochopit, jak účinkuje devět léčivých bylin Iberogastu. Jednotlivé byliny mají léčivé účinky i samostatně. Jako směs v Iberogastu fungují komplexně a poskytují tak multisymptomatickou úlevu od řady příznaků jako např. nadýmání, křečí v břiše, pocitu nevolnosti a podobně.

 • Iberogast má bylinnou chuť. Někomu chutná i trochu nahořkle. Tato chuť pochází z výtažků léčivých bylin, díky kterým je Iberogast tak účinný. Jedná se o nať iberky hořké, kořen anděliky, květ heřmánku, plod kmínu, plod ostropestřce mariánského, listy meduňky lékařské, listy máty peprné, vlaštovičník větší a kořen lékořice.

  Pravděpodobně budete schopni rozpoznat celou řadu těchto složek podle jejich vlastní výrazné chuti - např. heřmánek. Některé z bylin v Iberogastu obsahují hořké látky. Chuť je však subjektivní - různí lidé ji budou v případě Iberogastu vnímat odlišně.

 • Některé z léčivých bylin v Iberogastu chutnají nahořkle, např. iberka hořká. Její jméno tvoří i první část názvu léčivého přípravku Iberogast. Vašemu trávicímu systému se díky Iberogastu uleví od příznaků zažívacích obtíží.

  Pokud nemáte rádi hořkou chuť, můžete Iberogast před užitím rozpustit ve slazeném čaji nebo sladkém džusu.

 • Iberogast můžete užívat dle potřeby v dávce stanovené v příbalové informaci. Pokud si délkou doby, po niž můžete Iberogast užívat, nejste jisti, poraďte se se svým lékařem.

  Iberogast lze užívat především k úlevě od příznaků tzv. funkčních trávicích poruch. Pokud vaše akutní příznaky po třech dnech užívání Iberogastu nezmizí, navštivte svého lékaře.

 • Můžete, pokud chcete. Mnoho lidí ředí Iberogast v teplé nebo studené vodě případně v džusu. Můžete ho rozpouštět i v ovocném čaji. Teplota tekutiny, kterou použijete, nesmí být vyšší než 25°C.

  Nerozpouštějte Iberogast v grepových nebo alkoholických nápojích, protože mohou snížit účinnost Iberogastu.

 • Pokud užijete vyšší než doporučenou dávku Iberogastu, ujistěte se, že příští dávka bude ve správném množství. Správné dávkování naleznete v příbalové informaci.

 • Ne. "Startovací dávka" znamená, že při prvním užití léku si vezmete vyšší množství. U Iberogastu to není potřeba.

  Dospělí mají užívat 20 kapek Iberogastu až 3x denně na symptomy jako bolesti břicha, křeče, pocit plnosti, těžkosti, nafouklé břicho, nadýmání a nevolnost. Toto množství je pro úlevu od těchto příznaků dostatečné.

 • Iberogast je obecně velmi dobře snášen. Je registrován pro užití od 6 let věku dítěte.

  Iberogast může být užitečnou a účinnou léčbou pro děti trpící trávicími obtížemi, protože děti dávají přednost užívání tekutých kapek.

 • Užívání Iberogastu v průběhu těhoteství a kojení se nedoporučuje.

 • Jakmile otevřete lahvičku Iberogastu, zůstane "stabilní" až 8 týdnů. Neužívejte Iberogast po 8 týdnech od otevření, protože poté může mít oslabenou účinnost. Je to proto, že obsah devíti léčivých bylin v Iberogastu lze zaručit v množství uvedeném na obalu pouze během prvních 8 týdnů po otevření lahvičky.

  Osmitýdenní dobu použitelnosti si zapamatujte. Stabilita Iberogastu není ovlivněna velikostí balení nebo lahvičky.

 • Alkohol je potřebná složka v kapalných bylinných léčivých přípravcích včetně Iberogastu, protože pomáhá extrahovat cenné bylinné složky. Alkohol v Iberogastu funguje jako "rozpouštědlo" a zároveň konzervuje extraky z 9 léčivých bylin, které Iberogastu poskytují léčivé látky.

  Obsah alkoholu v Iberogastu (až 32,6 % objemu) se na první pohled zdá vysoký, ale jedna dávka pro dospělého (tedy 20 kapek) obsahuje jen přibližně 0,26 g alkoholu. Ve srovnání s tím obsahuje mnoho každodenních potravin a nápojů malá, ale vyšší množství alkoholu. Sklenice jablkového džusu obsahuje přibližně 0,3-0,7g a plátek žitného chleba 0,3-0,4g.

  Obsahem alkoholu je Iberogast škodlivý pro osoby, které měly či mají problémy s alkoholismem. Alkoholici nesmějí Iberogast užívat.

 • Při výrobě Iberogastu prosazuje Bayer stejné výrobní standardy, které se vztahují na jiné léčivé přípravky vyráběné touto společností. Iberogast je vyráběn pomocí patentovaných výrobních procesů a splňuje standardy GMP (tzv. Good Manufacturing Practice - správná výrobní praxe) jako všechny léčivé přípravky.

  Iberogast je vyráběn dle nejvyšších standardů pro výrobu léčivých přípravků, pomocí zvláštního pěstování a zpracování rostlinného materiálu. Při výrobě farmaceutických produktů s obsahem bylinných složek je důležité, aby byly použity vytříbené metody extrakce léčiv, spolu s osvědčenými a vyzkoušenými postupy sklizně pro zachování účinnosti. Iberogast je vyráběn pomocí vysoké úrovně standardizace, díky níž představuje moderní léčbu zaměřenou na více symptomů najednou.

icon-pharmacy ČTĚTE PEČLIVĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI. Iberogast je VOLNĚ PRODEJNÝ LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK K VNITŘNÍMU UŽITÍ. IBEROGAST JE SLOŽENÝ Z KAPALNÝCH EXTRAKTŮ RŮZNÝCH ČÁSTÍ BYLIN.

Volně prodejné přípravky společnosti Bayer